Jak složit papír do tvaru srdce

Přáníčko nebo vzkaz udělají mnohem více radosti, pokud je složíte do tvaru srdce! Dvojnásob to platí pro valentýnku nebo milostný dopis. Řiďte se následujícími kroky a naučte se, jak složit srdíčko z papíru.

PostupEditovat

 1. 1
  Obdélníkový list papíru přeložte podélně napůl. Nejkrásnější je barevný papír, ale i bílý můžete použít a ozdobit ho kdykoliv později.
 2. 2
  Přeložte papír podélně ještě jednou, horní stranou dolů ke spodní straně.
 3. 3
  Papír převraťte o 90%. Otočte papír tak, aby otevřená strana směřovala nahoru. Měli byste teď být schopni papír rozložit od horního konce, ale od spodního nikoliv.
 4. 4
  Vytvořte středový sklad. Přeložte papír příčně, kratší stranou ke kratší straně a dobře uhlaďte. Pak opět rozevřete. Uprostřed papíru by teď měla být rovná, zřetelná rýha.
 5. 5
  Pravou stranu ohněte nahoru. Přeložte ji směrem nahoru tak, aby se její levá hrana dotýkala středového přehybu.
 6. 6
  Ohněte nahoru levou stranu. Levou stranu papíru ohněte nahoru stejným způsobem, jako pravou, tak aby se dotýkala středové linie. Papír by teď měl mít tvar jako štít.
 7. 7
  Horizontálně papír obraťte. Pozor, aby špička stále směřovala dolů.
 8. 8
  Přidržte střed papíru. Položte prst na místo, kde se mezera mezi dvěma ohnutými polovinami dotýká středového přehybu papíru pod ní.
 9. 9
  Přeložte pravý roh směrem dolů. Druhou rukou vezměte levý horní roh pravé přehnuté poloviny a založte ho dolů k jejímu pravému rohu. Sklad by měl začínat v místě, které držíte prstem.Uhlaďte. Chytněte nově vzniklý levý horní roh navrchu pravé poloviny a složte ho dolů k místu, kde držíte prst. Zasuňte růžek papíru pod horizontální přehyb.
 10. 10
  Zopakujte totéž na druhé straně. Poslední dva kroky proveďte zrcadlově obráceně na levé polovině papíru.Až oba rohy zastrčíte, můžete je zajistit kapkou lepidla, nebo lepicí páskou.
 11. 11
  Hotovo! Ozdobte si srdíčko podle své fantazie. Ať se vám líbí!
  Advertisement

TipyEditovat

 • Srdíčkový dopis je milá pozornost pro vaši tajnou lásku, nebo jako omluva někomu, komu jste ublížili.
 • Skládejte papír pomalu a pečlivě. Pokud uděláte chybu a budete papír muset rozložit a složit jinak, rýha na něm zůstane vidět.
 • Je to také hezký dárek pro kamaráda nebo kamarádku, na kterých vám záleží. Můžete dovnitř vložit lístek se vzkazem!
 • Snažte se, aby všechny vaše sklady byly úhledné a rovné. Prsty vždy uhlaďte všechny vrstvy papíru.
 • Papírová srdíčka jsou také pěkná dekorace na valentýnský večírek, nebo jako ozdoba dárku, který chcete na Valentýna darovat.
 • Srdíčko můžete věnovat i rodičům, například k svátku nebo narozeninám.

VarováníEditovat

 • Než složíte opravdový dopis, který chcete někomu dát, skládání si nacvičte nanečisto. Až budete skládat naostro, půjde vám to mnohem lépe.
 • Papír, který je příliš měkký a tenký (například balicí papír nebo ubrousek) se bude skládat o poznání hůře. Chcete-li srdíčkem někoho opravdu potěšit, kupte si kvalitní papír na origami.

Věci, které budete potřebovatEditovat

 • Obdélníkový list papíru
 • Lepicí páska

Pomohl vám tento článek?

Ano
Ne