Jak si vytvořit účet na Facebooku

Chcete se připojit k nejvíce rostoucí Facebookové komunitě? Vytvoření účtu na Facebooku je zdarma a zabere vám jenom pár minut. Jakmile máte účet vytvořený, můžete sdílet zajímavosti s přáteli, nahávat fotky, chatovat a mnohem více.

Část 1 ze 3: Vytvoření vašeho účtu

 1. 1
  Najeďte na domovskou stránku Facebooku. Pro vytvoření účtu na Facebooku vám musí být nejméně 13 let. Účet je zdarma, ale můžete si pro svůj účet lecos dokoupit. Na každou emailovou adresu lze vytvořit jeden účet.
 2. 2
  Vložtě své informace. Na domovské stránce Facebooku vepište své jméno a příjmení, emailovou adresu, heslo, datum narození a pohlaví. Použijte své opravdové jméno. Přezdívky jsou povoleny pouze v tom případě, že jsou jen modifikací vašeho opravdového jména (například Peťa místo Petra).
 3. 3
  Klikněte na "Zaregistrovat se". Jestliže jste všechny informace zadali správně, na uvedenou emailovou adresu vám bude zaslán ověřovací email.
 4. 4
  Otevřete ověřovací email. Může to trvat pár minut, než vám ověřovací email příjde. Pro aktivaci účtu klikněte na odkaz v ověřovacím emailu.
  Advertisement

Část 2 ze 3: Nastavení vašeho profilu

 1. 1
  Přidejte svůj profilový obrázek. První věc, kterou byste měli udělat po vytvoření účtu na Facebooku, je přidaní profilového obrázku. To umožní ostatním rychle poznat kdo jste a ulehčí to konverzaci s rodinou a přáteli.
 2. 2
  Přidejte si přátele. Facebook je nic, pokud na něm nemáte s kým sdílet zážitky. Můžete si vyhledat lidi podle jména nebo emailu, importovat si sezamy kontaktů nebo třeba pozvat přátele, kteří ještě na Facebooku nejsou.
  • Když narazíte na někoho, koho si chcete přidat, musíte mu zaslat Žádost o přátelství. Jakmile vaši žádost příjme, daný člověk bude automaticky přidán do Přátel.
 3. 3
  Upravte si své osobní nastavení. Existuje spousta hororových příběhů o tom, jak lidé omylem přidali věci, které neměl nikdo vidět, něbo jak přišli o práci kvůli kontroverznímu obsahu, který sdíleli. Dejte si načas a nastavte si vše tak, aby vaše příspěvky neviděl někdo, kdo nemá.
  Advertisement

Část 3 ze 3: Využití Facebooku

 1. 1
  Sdílení a přidávání příspěvků. Můžete přidat příspěvek na svou vlastní zeď něbo na zeď někomu z přátel. Můžete také sdílet jakýkoliv obsah na internetu včetně odkazů, obrázků nebo videí.
 2. 2
  Chatování na Facebooku. Díky Facebooku můžete chatovat s kýmkoliv ze svých přátel. Jestliže člověk, kterému jste zaslali zprávu, není zrovna online, obdrží vaši zprávu ihned, jak se ke svému účtu přihlásí. Můžete si také stáhnout aplikaci Messenger do svého telefonu a mít tak k dispozici chat neustále.
 3. 3
  Nahrávání fotek. Na Facebooku můžete také na svůj profil přidávat fotografie a sdílet je se svou rodinou a přáteli. Můžete nahrát jednotlivou fotku nebo je uspořádat do alb. Dávejte pozor, aby se vám nestalo, že nahrajete něco s diskutabilním obsahem.
 4. 4
  Vytvoření události. Facebook můžete také využít pro vytvoření události a sezvání lidí. Můžete si nastavit datum a čas, přiblížit lokaci, přidávat příspěvky pro lidi, kteří se hodlají zúčastnit nebo pozvat určité lidi. Události na Facebooku se rychle stávají jedním z nejlepších způsobů, jak sezvat lidi dohromady.
  Advertisement


O tomto wikiHow

Spoluautorem je:
wikiHow redaktor
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.
Kategorie: Facebook

Pomohl vám tento článek?

Ano
Ne
Advertisement