Jak se odhlásit z Windows 8

Windows 8 je operační systém vyvinutý společností Microsoft a spuštěný v roce 2012. Má uživatelsky velmi přívětivé rozhraní a dá se snadno přizpůsobit. Stejně jako u předchozích verzích Windows je i v tomto případě možné vytvořit účet pro každou osobu, která počítač používá. Pokud se chce ale ke svému účtu přihlásit někdo jiný, vy se musíte z toho svého odhlásit. Toto odhlášení z vašeho aktuálního účtu lze provést několika způsoby.

Metoda 1 z 2:
Pomocí myši a klávesnice

 1. 1
  Uložte svou práci. Odhlášením z Windows dojde k ukončení vašich programů, takže nezapomeňte veškerou svou důležitou práci uložit.
 2. 2
  Spusťte mobilní centrum. Pomocí klávesové zkratky Win+X otevřete tuto nabídku. Díky ní můžete zobrazit Plochu nebo nabídku Start.
 3. 3
  Odhlašte se. Najeďte myší nad "Vypnutí nebo odhlášení" a klikněte na "Odhlásit se". Následně budete z Windows odhlášeni.
  • Můžete také použít Ctrl+Alt+Del a vybrat možnost "Odhlásit se" nebo "Přepnout uživatele". Pokud zvolíte "Odhlásit se", ukončíte tím všechny aktuálně běžící programy. Pokud zvolíte "Přepnout uživatele", poběží všechny vaše programy na pozadí a při příštím přihlášení je nemusíte spouštět znovu.
 4. 4
  Přihlašte se pod jiným účtem. Když se z Windows 8 odhlásíte, dostanete se na zamykací obrazovku. Stačí kliknout myší, aby zamykací obrazovka zmizela, a pak kliknete na účet, ke kterému se chcete přihlásit. Pokud je tento účet chráněn heslem, bude nutné ho zadat.
  Reklama

Metoda 2 z 2:
Pomocí dotykového displeje

 1. 1
  Uložte svou práci. Odhlášením z Windows dojde k ukončení vašich programů, takže nezapomeňte veškerou svou důležitou práci uložit.
 2. 2
  Otevřete postranní panel. Dá se otevřít přejetím prstem zprava doleva od pravého okraje displeje. Pokud už máte nabídku Start otevřenou, jděte rovnou na krok 4.
  • Pokud nepoužíváte dotykový displej, postranní panel otevřete tak, že kurzor umístíte pomocí myši do pravého horního nebo pravého dolního rohu displeje.
 3. 3
  Klepněte na tlačítko Start. Otevře se nabídka Start. Tuto úvodní obrazovku můžete otevřít i jiným způsobem.
  • Pokud máte ke svému dotykovému displeji připojenu klávesnici, můžete nabídku Start spustit i zmáčknutím klávesy Win.
 4. 4
  Odhlašte se nebo přepněte uživatele. V horní části displeje klikněte na obrázek svého profilu. Volbou možnosti "Odhlásit" ukončíte všechny běžící programy a odhlásíte se z Windows. Pro přepnutí k jinému účtu klikněte na příslušné jméno uživatele (váš původní účet přitom zůstane přihlášený).
  Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili.

Pomohl vám tento článek?

Ano
Ne
Reklama