Jak přeformátovat telefony s Androidem

Přeformátování systému Android je v podstatě totéž jako obnovení továrního nastavení. Obnovení továrního nastavení - neboli tvrdý reset - vymaže všechny aktuální informace s cílem vrátit software daného zařízení na původní nastavení (které na telefonu bylo při prvním vybalení z krabice). Provádí se obvykle tehdy, když telefon vykazuje neustálé chyby a nepomůže odborník ani použití různých tipů na odstranění potíží.

Metoda 1 z 2:
Přeformátování funkčního Androidu

 1. 1
  Zálohujte všechna média a data. Během přeformátování Android zařízení dojde k vymazání všech dat na něm uložených. Proto nezapomeňte jakékoliv důležité soubory, fotky, dokumenty, videa, či cokoliv jiného, co nechcete ztratit, zazálohovat.
  • Vaše nakoupené aplikace jsou uloženy na Google účtu a po přeformátování, až se do Google účtu zase přihlásíte, si je budete moci opětovně stáhnout.
 2. 2
  Otevřete nabídku Nastavení vašeho zařízení. Dostanete se tam z aplikace Nastavení nebo zmáčknutím tlačítka Menu, kde vyberete Nastavení.
 3. 3
  Klepněte na "Zálohování & obnovení dat". Tím se dostanete do nabídky, kde už budete moci telefon resetovat.
 4. 4
  Klepněte na "Obnovení továrních dat". Budete vyzváni k potvrzení, že chcete telefon resetovat. Po potvrzení telefon spustí proces obnovy do továrního nastavení. Až vše skončí, telefon bude zase takový, jaký byl při prvním vybalení z krabice.
  Reklama

Metoda 2 z 2:
Přeformátování nefunkčního Androidu

 1. 1
  Nabootujte telefon do Režimu obnovení. Pokud vaše Android zařízení nenaběhne normálně, můžete provést obnovu továrních dat z Režimu obnovení. Při vypnutém telefonu podržte trochu déle příslušná tlačítka. Kombinace zmáčknutých tlačítek se liší podle modelu zařízení.[1]
  • Nexus - Volume Up, Volume Down a tlačítko Power
  • Samsung - Volume Up, Domů a tlačítko Power
  • Moto X - Volume Down, Domů a tlačítko Power
 2. 2
  Zvolte "Recovery(Obnovení)". V menu se můžete pohybovat pomocí tlačítka pro nastavení hlasitosti. V seznamu zvolte "Recovery(Obnovení)" a poté volbu potvrďte tlačítkem Power (vypnutí/zapnutí).
 3. 3
  Zvolte "wipe data/factory reset (vymazat data/obnovení továrních dat)". Potvrďte, že chcete telefon resetovat. Zvolte "Yes - delete all user data (Ano - vymazat všechna uživatelská data)". Telefon nyní spustí proces obnovy.
  Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili.

Pomohl vám tento článek?

Ano
Ne
Reklama